Lazer Epilasyon - Dermist Dermatoloji - Dr. Şükran Sarıgül Güdük
Başlıksız Belge
   
Haber ve Duyurular
Ana Sayfa
Dermist Hakkında
Uz. Dr. Şükran Sarıgül GÜDÜK
Fiyatlar
Görüş ve Önerileriniz
Haber ve Duyurular
Basında Dermist
İletişim
04.05.2011
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon nedir? Lazer Epilasyon vücudumuzdaki istenmeyen tüylerin lazer ışığı kullanılarak kalıcı bir şekilde yokedilmesidir. Kalıcı özelliği ve insan sağlığına zarar vermediği FDA tarafından onaylanmıştır. Epilasyon amacı ile kullanılan lazerler nelerdir? Alexandrite, Diod, Nd Yag ve Ruby lazer. Bunlar arasında hem hekim hem hasta açısından en pratik olan ve en yaygın kullanılan Alexandrite lazerdir. Diod ve Nd Yag lazer daha derine indiği için nispeten daha ağrılıdır.

Ancak Botoks özellikle koyu tenli hastalarda ve başarı oranı nispeten düşük olan yüz gibi bölgelerde tercih edilir. Günümüzde Ruby lazer hemen hiç kullanılmamaktadır. Kliniğimizde Alexandrite ve Nd Yag lazer bulunmaktadır. Lazer Epilasyon ve IPL aynı mıdır? IPL lazer değildir. Lazer ışığının farkı belli bir hedefi görmesi, tek bir dalga boyunda olması ve yayılmadan ilerlemesidir. Dezavantajı çok fazla seans gerektirmesi, seçici olmaması nedeni ile etkili olmaması ve sonuçlarının kalıcı olmadığının düşünülmesidir. Lazer Epilasyon hangi bölgelere uygulanır? Lazer epilasyon pratik olarak göz çevresi dışında her bölgeye uygulanabilir. Ancak en sık uygulanan bölgeler kadınlarda yüz, koltuk altı, bikini, bacak ve kollar; erkeklerde ise ense, boyun, elmacık kemikleri ve sırt bölgesidir.

Lazer Epilasyon yaş sınırlaması var mıdır? Dermaroller Yaş sınırı bulunmamakla birlikte kıl gelişiminin tamamlanmaması nedeniyle 18 yaş altına uygulama önerilmemektedir. Lazer Epilasyon kimlere uygulanmaz? Teorik olarak lazer ışığının nöbeti tetikleme olasılığı ile epilepsi hastalarına, gebeliğin doğal seyrinde oluşabilecek sorunlarda masumiyetinin kanıtlanamayacak olması ve yeterli bilimsel veri olmaması nedeniyle hamilelere, ışıkla tetiklenen bir hastalığı olanlara uygulanmaz. Ayrıca çok açık renkli, kızıl renkli ve veya beyaz tüylere lazerin faydalı olmaması nedeniyle lazer yapılamaz.

Akne Tedavisi Bunun dışında ışığa duyarlılık yaratabilecek ilaç kullananlarda uygulama sırasında dikkatli Genital Siğil olunması gerekir? Lazer Epilasyon en başarılı olduğu bölgeler nelerdir? Kadınlarda koltuk altı, bikini ve alt bacak; Prp Tedavisi erkeklerde ise boyun bölgesi ve koltuk altıdır. Lazer epilasyonun en az başarılı olduğu bölge neresidir? Yüz bölgesinde başarı oran diğer bölgelere göre daha düşüktür. Lazer Epilasyon ideal hastalar kimlerdir?DERMiST HABER & DUYURUTümünü Göster
« Hakkımızda | Lazer Epilasyon | Fiyatlar | Görüş ve Önerileriniz | Basında Dermist | Site Haritası | İletişim DERMİST 0216 565 00 23 - 565 10 34
Dermist Dermatoloji Kliniği, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ekşioğlu Apartmanı Kat: 3 Daire: 165/7 Göztepe İSTANBUL
Copyright © 2011 Dermist Dermatoloji ve Lazer Epilasyon. Tüm hakları saklıdır. Site Creation and Technology byHERMES
YASAL UYARI   ! Sitede yer alan bilgiler ziyaretçilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu bilgiler teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Hastalar ancak bir hekime başvurarak yardım almalıdır.
İÇERİK UYARI ! Copyright 2011 Dermist Dermatoloji Kliniği, Bu sitedeki tüm içerikler Özel Dermist Kliniği uzmanları tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin kopyalanması yasaktır.