Kriyoterapi - Dermatolojik Uygulamalar - Dermist Dermatoloji - Dr. Şükran Sarıgül Güdük
Başlıksız Belge
   
DERMATOLOJiK UYG.
Koter
Dermatoskopi
Biyopsi
Kriyoterapi
Kriyoterapi
Kriyoterapi - Dermatolojik Uygulamalar - Dermist DermatolojiKısaca soğuk uygulama olarak ifade edilebilir. Deriye oldukça soğuk bir madde püskürtülür. Bu amaçla en çok likit nitrojen kullanılır. Güneş lekeleri, siğil ve molluskum gibi iyi huylu oluşumların yanı sıra bazı deri tümörlerinin tedavisinde de kullanılır. Kriyoterapi uygulamalarında anestezi gerekmez.

Her yaştaki hastalara uygulanır. En iyi kozmetik sonuç açık tenli kimselerde ortaya çıkar. Koyu tenli kimselerde uygulama sonrası uygulanan deri alanında renk açılması veya koyulaşması olabilir. İyileşme sırasında iz kalma riski son derece nadirdir. Uygulama sonrası deride yanık benzeri su toplaması olabilir. Bu durum yaklaşık 1 hafta sürer ve kabuk oluşur. Bunun kendiliğinden düşmesi beklenir.

Kriyoterapi soğuğa dayanıksızlık, romatizmal hastalıklar, soğuk ürtikeri ve Raynaud hastalığı gibi durumlarda uygulanmaz.DERMiST HABER & DUYURUTümünü Göster
« Hakkımızda | Lazer Epilasyon | Fiyatlar | Görüş ve Önerileriniz | Basında Dermist | Site Haritası | İletişim DERMİST 0216 565 00 23 - 565 10 34
Dermist Dermatoloji Kliniği, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ekşioğlu Apartmanı Kat: 3 Daire: 165/7 Göztepe İSTANBUL
Copyright © 2011 Dermist Dermatoloji ve Lazer Epilasyon. Tüm hakları saklıdır. Site Creation and Technology byHERMES
YASAL UYARI   ! Sitede yer alan bilgiler ziyaretçilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu bilgiler teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Hastalar ancak bir hekime başvurarak yardım almalıdır.
İÇERİK UYARI ! Copyright 2011 Dermist Dermatoloji Kliniği, Bu sitedeki tüm içerikler Özel Dermist Kliniği uzmanları tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin kopyalanması yasaktır.