Kimyasal Peeling - Leke Tedavisi - Estetik Dermotoloji - Dermist Dermatoloji - Dr. Şükran Sarıgül Güdük
Başlıksız Belge
   
ESTETiK DERMATOLOJi
İĞNELİ RADYOFREKANS (ALTIN İĞNE)
AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME
LAZER EPİLASYON
Diode Lazer
Alexandrite Lazer
Nd Yag Lazer
FRAKSİYONEL LAZER
Lazerle Sivilce ve Yara izi Tedavisi
Lazerle Cilt Gençleştirme
Lazerle Çatlak Tedavisi
Güneş ve Yaşlılık Lekesi Tedavisi
DOLGU VE DUDAK DOLGUSU
MEZOTERAPİ
Yüz Gençleştirme
Saç Mezoterapisi
PRP TEDAVİSİ
DERMAROLLER
LEKE TEDAVİSİ
Enzim Peeling (Cosmelan)
Dermaroller
Kimyasal Peeling
Fraksiyonel Lazerle Leke Tedavisi
CİLT GENÇLEŞTİRME
Fraksiyonel Lazer
Dermaroller
Mezoterapi
PRP
CİLT BAKIMI
İĞNELİ EPİLASYON
Leke Tedavisi / Kimyasal Peeling
Kimyasal peelingler, hastanın günlük yaşam aktivitesini etkilemeden cildindeki düzensizlikleri, leke, akne, iz ve ince kırışıklıkları gidermeyi amaçlıyor.

Günümüzde Avrupa ve ABD’de popüler olan micro-peeling, "lunch time peeling" olarak da adlandırılıyor. Çünkü artık çalışan kadınlar, öğle tatillerinde bile bu uygulamayı yaptırıp işlerine geri dönebiliyor.
Kimyasal peeling nasıl uygulanıyor?
Uygulanan soyma işlemleri hastanın ihtiyacına göre çok yüzeysel, yüzeysel, orta ve derin olmak üzere yapılır. Cildin mat ve solgun üst katmanı uzaklaştırılıp, alttan taze ve pürüzsüz derinin gelişmesi sağlanır. Kollojen ve elastin gibi lif yapılarının yapımını uyarıp, deri elastikiyetini ve kan dolaşımın arttırır.
Kullanım alanları nelerdir?
Hafif ve orta düzeydeki kırışıklıklar, güneşe veya hamilelik sonrası leke, çatlaklar ve yara izleri, akne (sivilce) ve buna bağlı izlerin azaltılmasında kullanılır.
Uygulamalar ne kadar sürüyor ve hangi sıklıkta yapılıyor?
Kimyasal peeling seans aralığı yapıldığı derinliğe göre belirlenir. Glikolik asit ile yapılan peelinglerde seans aralığı iki haftadır. Uygulanacak seans sayısı uygulama yapılan kişideki soruna göre değişmekle birlikte ortalama 8-10 seans uygulanır. Uygulamanın süresi yaklaşık 10 dakikadır.
Uygulama öncesi ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?
İşlem sırasında ve sonrasında geçici olarak hafif yanma hissedilebilir, ancak kişi normal aktivitesine devam edebilir. Uygulama bölgesini güneşten korumanız, solaryumdan kaçınmanız, yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanmanız gerekir. Cildin soyulma işlemi ardından çok iyi korunması gerekir. Kış mevsimi bile olsa peeling ardından yüksek dereceli güneşten koruyucu ürünlerle hassaslaşan cilt korunma altına alınmalıdır.

Esmer tenlerde başta olmak üzere tüm hastalarda soyma işleminin lekelere yol açma olasılığı göz ardı edilmemeli, peeling uygulamasından sonra güneşe asla çıkılmamalı ve güneşten koruyucu yoğun bir ürün kullanılmalıdır.
Uygulama sonrası evde kullanabileceğim ürünler nelerdir?
Peeling sonrası ciltte sağlanan etkiyi koruyucu glikolik asitli ev ürünleri kullanılması önerilmektedir.DERMiST HABER & DUYURUTümünü Göster
« Hakkımızda | Lazer Epilasyon | Fiyatlar | Görüş ve Önerileriniz | Basında Dermist | Site Haritası | İletişim DERMİST 0216 565 00 23 - 565 10 34
Dermist Dermatoloji Kliniği, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ekşioğlu Apartmanı Kat: 3 Daire: 165/7 Göztepe İSTANBUL
Copyright © 2011 Dermist Dermatoloji ve Lazer Epilasyon. Tüm hakları saklıdır. Site Creation and Technology byHERMES
YASAL UYARI   ! Sitede yer alan bilgiler ziyaretçilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu bilgiler teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Hastalar ancak bir hekime başvurarak yardım almalıdır.
İÇERİK UYARI ! Copyright 2011 Dermist Dermatoloji Kliniği, Bu sitedeki tüm içerikler Özel Dermist Kliniği uzmanları tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin kopyalanması yasaktır.