Alexandrite Lazer Epilasyon - Dermist
Başlıksız Belge
   
ESTETiK DERMATOLOJi
İĞNELİ RADYOFREKANS (ALTIN İĞNE)
AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME
LAZER EPİLASYON
Diode Lazer
Alexandrite Lazer
Nd Yag Lazer
FRAKSİYONEL LAZER
Lazerle Sivilce ve Yara izi Tedavisi
Lazerle Cilt Gençleştirme
Lazerle Çatlak Tedavisi
Güneş ve Yaşlılık Lekesi Tedavisi
DOLGU VE DUDAK DOLGUSU
MEZOTERAPİ
Yüz Gençleştirme
Saç Mezoterapisi
PRP TEDAVİSİ
DERMAROLLER
LEKE TEDAVİSİ
Enzim Peeling (Cosmelan)
Dermaroller
Kimyasal Peeling
Fraksiyonel Lazerle Leke Tedavisi
CİLT GENÇLEŞTİRME
Fraksiyonel Lazer
Dermaroller
Mezoterapi
PRP
CİLT BAKIMI
İĞNELİ EPİLASYON
ALEXANDRITE LAZER’ LE LAZER EPİLASYON

Alexandrite lazer, lazer epilasyon için en sık kullanılan lazer tipidir. FDA tarafından kullanımı 1997 yılında onaylanmıştır. Sonuçları, uygun hastalarda ve uygun bölgelerde kullanıldığında neredeyse mükemmeldir. Epilasyon için kullanılan tüm lazerlerde lazer ışığı, kıl köküne rengini veren melanini hedef alır ve kıl kökünü ısıtarak hasar verir.

Alexandrite lazerle en iyi sonuç hangi tüylerde ve hangi bölgelerde alınır?
En iyi sonuçlar koyu renkli ve kalın tüylerde elde edilir. En iyi yanıt veren bölgeler bacak, koltuk altı ve bikini bölgesidir.

Alexandrite lazer nasıl uygulanır?
İşlem öncesinde tüylerin hepsinin yerinde olması gerekir. Bu nedenle ağda gibi bir yöntemle alındıktan sonra yüz bölgesinde 2 hafta, diğer vücut alanlarında 3 hafta beklemek gerekir. Tüyler 3-4 gün önceden jilet yapılmış veya tüy dökücü uygulanmış olarak gelebilir. Ancak ilk defa uygulama yapılacak hastalar kılın rengi ve kalınlığını görmek açısından biraz daha uzun bir şekilde gelmesi önerilir.

İşlem sırasında diğer her türlü lazerde olduğu gibi gözlük kullanılır.
Lazer atışının yapıldığı tüylerin tütsülendiğini işlem sırasında görmek mümkündür.

İşlem sonrası süreç nasıldır?
Uygulama sırasında kılın tütsülenmesi (deri üzerindeki kılın yanarak dökülmesi) nedeni ile işlem sonrası hasta temiz bir şekilde hayatına devam eder. Hasar gören kıl kökleri ise yaklaşık 10-15 günde fark edilmeden dökülür. İşlem son derece hızlıdır. Koltuk altı yaklaşık 5 dakikada, bacaklar ise 30-45 dakikada tamamlanır.

Uygulama sıklığı ve ortalama seans sayıları nasıldır?
Uygulama sıklıkları yüz bölgesinde 1 ay, diğer vücut alanlarında 2.5 aydır. Ortalama seans sayısı kadınlarda vücut kıllarında (bacak, koltuk altı ve bikini) 5-6, erkeklerde 6-7 seanstır. En dirençli bölge yüz bölgesidir. Bu bölge için hastalara kesin bir seans sayısı söylemek doğru değildir. Çok genç yaşta olmayanlarda seans sayıları daha azdır.

Alexandrite lazer kimlere uygulanmaz?
Alexandrite lazer hamilelerde uygulanmaz. Bunun nedeni uygulanmasının sakıncalı olmadığına dair elimizde bilimsel bir veri olmamasıdır.

Fotosensitif (ışığa duyarlı) epilepsi hastalarında, nöbet geçirme riski nedeni ile kullanımı önerilmez. Lazerin bir ışık olması nedeni ile ışığa duyarlılık yaratabilecek hastalık ve ilaç kullanımı halinde dikkatli olunması gerekir.

Alexandrite lazer emzirme döneminde uygulanabilir.
DERMiST HABER & DUYURUTümünü Göster
« Hakkımızda | Lazer Epilasyon | Fiyatlar | Görüş ve Önerileriniz | Basında Dermist | Site Haritası | İletişim DERMİST 0216 565 00 23 - 565 10 34
Dermist Dermatoloji Kliniği, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ekşioğlu Apartmanı Kat: 3 Daire: 165/7 Göztepe İSTANBUL
Copyright © 2011 Dermist Dermatoloji ve Lazer Epilasyon. Tüm hakları saklıdır. Site Creation and Technology byHERMES
YASAL UYARI   ! Sitede yer alan bilgiler ziyaretçilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu bilgiler teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Hastalar ancak bir hekime başvurarak yardım almalıdır.
İÇERİK UYARI ! Copyright 2011 Dermist Dermatoloji Kliniği, Bu sitedeki tüm içerikler Özel Dermist Kliniği uzmanları tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin kopyalanması yasaktır.