DİODE LAZER EPİLASYON - Dermist
Başlıksız Belge
   
ESTETiK DERMATOLOJi
İĞNELİ RADYOFREKANS (ALTIN İĞNE)
AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME
LAZER EPİLASYON
Diode Lazer
Alexandrite Lazer
Nd Yag Lazer
FRAKSİYONEL LAZER
Lazerle Sivilce ve Yara izi Tedavisi
Lazerle Cilt Gençleştirme
Lazerle Çatlak Tedavisi
Güneş ve Yaşlılık Lekesi Tedavisi
DOLGU VE DUDAK DOLGUSU
MEZOTERAPİ
Yüz Gençleştirme
Saç Mezoterapisi
PRP TEDAVİSİ
DERMAROLLER
LEKE TEDAVİSİ
Enzim Peeling (Cosmelan)
Dermaroller
Kimyasal Peeling
Fraksiyonel Lazerle Leke Tedavisi
CİLT GENÇLEŞTİRME
Fraksiyonel Lazer
Dermaroller
Mezoterapi
PRP
CİLT BAKIMI
İĞNELİ EPİLASYON
DİODE LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon için 3 farklı lazer kullanılmaktadır: Alexandrite lazer, Nd Yag lazer ve Diode lazer. Alexandrite lazerlerin dalga boyu 755 nanometre (nm), Nd Yag lazerlerin 1064 nm ve diode lazerlerin 800 nm’ dir.

Diode lazerlerin dalga boyu Alexandrite lazerlerden daha uzun olduğu için, deride daha derin mesafelere ulaşabilir. Bu nedenle kılın daha derin yerleştiği sırt, omuz kol ve yüz kıllarında daha başarılı olabileceği düşünülmektedir. Bu özelliği nedeniyle daha koyu ten rengine sahip kimselerde Alexandrite lazerden daha güvenlidir.

Mediostar Next, Alman teknolojisi ile üretilmiş hibrit bir Diode lazerdir. Hibrit olarak adlandırılmasının nedeni, kıl foliküli için etkin ve güvenli dalga boyunu (800 ve 950 nm) aynı anda gönderebilmesidir. Burst modu ile ince tüylerde de etkilidir. Mediostar’ın etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Mediostar Next’ in ayrıca Smooth Pulse Mod (SPM)adı verilen moduyla tamamen ağrısız bir uygulama da mümkün olabilmektedir. Bu uygulama şeklinde lazer ışığı, düşük enerjili akımı çok hızlı bir şekilde verir. Bu şekilde kıl kökünde ısı artışına yol açılır ve kıl üretilemez hale gelir. Hasta sadece deride ılık bir sıcaklık hisseder.

Mediostar Next’ in diğer diode lazerlerden farkı nedir?
Mediostar Next hibrit bir diode lazer sistemidir. İki farklı dalga boyu (800 ve 950 nm) aynı anda verilir.

Diode lazerlerle en iyi yanıt hangi kıllarda alınır?
Diğer epilasyon lazerlerinde olduğu gibi en iyi sonuç kalın ve koyu renkli kıllarda elde edilir. Beyaz veya sarı tüylerde etkisizdir.

Diode lazer uygulaması Alexandrite veya Nd Yag lazerden farklı mıdır?
Evet. Diğer lazer uygulamalarında, kıl bir miktar uzun olabilir. Ancak Diode lazer yapılmadan önce tüylerin bir jilet yardımı ile kısaltılmış olması gerekir. Deriye, derinin soğutulması ve verilen lazer ışığının doğrudan kıl köküne ulaşabilmesi için bir jel sürülür. Lazer başlığının ucunda soğutucu vardır. Önce soğutucu alanla cilt soğutulur, ardından da lazer atışı yapılır. Bu, sayede hem deri korunmuş olur hem de uygulama daha konforlu hale gelir.

Diode lazer uygulama sıklıkları nasıldır?
Diode lazer, yüz bölgesinde 4 hafta, diğer bölgelerde ise 6-8 hafta arayla yapılır.

Diode lazerde kıllar ne zaman dökülür?
Uygulama sonrası kıllar yaklaşık 2 haftada dökülür. Bu dönemde hasta isterse jilet veya tüy dökücü krem kullanabilir.

Diode lazer kaç seans uygulanır?
Bacak, koltuk altı ve bikini bölgesinde ortalama 4-6 seans, kollarda 6-7 seans, sırt bölgesinde ortalama 5-6 seans uygulanır.

Diode lazer sonrası nelere dikkat edilmelidir?
Uygulama sonrası hasta duş alabilir. Günlük hayatına devam edebilir. Sadece koltuk altına uygulama yapıldı ise uygulamanın yapıldığı gün bu bölgeye terlemeyi engellemek için deodorant ve deorollon gibi ürün kullanılmaması önerilir.

Diode lazerin yan etkileri nelerdir?
Diode lazer oldukça güvenli bir lazerdir. Diğer epilasyon lazerlerinde olduğu gibi uygulama sonrasında kızarıklık, kıl köklerinde ödem olabilir. Bu durum genellikle 1-2 saat içinde kaybolur. Nadir de olsa geçici olabilen kabuklanma, su toplaması gibi yan etkiler görülebilir.
DERMiST HABER & DUYURUTümünü Göster
« Hakkımızda | Lazer Epilasyon | Fiyatlar | Görüş ve Önerileriniz | Basında Dermist | Site Haritası | İletişim DERMİST 0216 565 00 23 - 565 10 34
Dermist Dermatoloji Kliniği, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ekşioğlu Apartmanı Kat: 3 Daire: 165/7 Göztepe İSTANBUL
Copyright © 2011 Dermist Dermatoloji ve Lazer Epilasyon. Tüm hakları saklıdır. Site Creation and Technology byHERMES
YASAL UYARI   ! Sitede yer alan bilgiler ziyaretçilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu bilgiler teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Hastalar ancak bir hekime başvurarak yardım almalıdır.
İÇERİK UYARI ! Copyright 2011 Dermist Dermatoloji Kliniği, Bu sitedeki tüm içerikler Özel Dermist Kliniği uzmanları tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin kopyalanması yasaktır.