FOKUS ULTRASON -(AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME)
Başlıksız Belge
   
ESTETiK DERMATOLOJi
İĞNELİ RADYOFREKANS (ALTIN İĞNE)
AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME
LAZER EPİLASYON
Diode Lazer
Alexandrite Lazer
Nd Yag Lazer
FRAKSİYONEL LAZER
Lazerle Sivilce ve Yara izi Tedavisi
Lazerle Cilt Gençleştirme
Lazerle Çatlak Tedavisi
Güneş ve Yaşlılık Lekesi Tedavisi
DOLGU VE DUDAK DOLGUSU
MEZOTERAPİ
Yüz Gençleştirme
Saç Mezoterapisi
PRP TEDAVİSİ
DERMAROLLER
LEKE TEDAVİSİ
Enzim Peeling (Cosmelan)
Dermaroller
Kimyasal Peeling
Fraksiyonel Lazerle Leke Tedavisi
CİLT GENÇLEŞTİRME
Fraksiyonel Lazer
Dermaroller
Mezoterapi
PRP
CİLT BAKIMI
İĞNELİ EPİLASYON
FOKUS ULTRASON ( AMELİYATSIZ YÜZ VE BOYUN GERME )
Fokus ultrason; yüz, boyun ve dekolte germe için kullanılan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Toparlama ve germe etkisi için ultrason dalgaları kullanılır.
Bu yöntemle ultrason enerjisi derinin yüzeyine zarar vermeden daha alt tabakalarda yerleşik destek dokusunu uyarır. Bu tabakalar cerrahi germe işleminde hedeflenen alanlardır.

Fokus ultrason yöntemi ile derinin üst tabakalarında hasar olmadığı için iyileşme süreci yoktur. Vücuda yabancı bir madde girmeden, derinin alt tabakalarının uyarılması ile ortaya çıkan doğal ve farkedilen bir sonuç elde edilmektedir. İşlem uygulandıktan sonra normal günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Hemen ardından kısa süreli bir düzelme etkisi farkedilebilir ancak yeni, daha elastik kolajenin oluşması yaklaşık 1 ay zaman alır ve son halin ortaya çıkması 3 ayı bulur. Bazı hastalarda giderek daha iyi hale gelme süreci 6 aya kadar uzayabilir.

Fokus ultrason yöntemi cerrahi operasyon yerine geçen bir uygulama değildir. Ancak ameliyat olacak derecede sarkması olmayanlar veya ameliyat düşünmeyen kimseler için etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir.
Fokus ultrason ne için kullanılır?

• Kaş kaldırma
• Yüz, boyun ve dekolte toparlanması ve gerilmesi
• Yüz ovalinin şekillendirilmesi ve toparlanması
• Gıdı toparlanması
• Yüzeyel çizgi ve kırışıklıklar
Fokus ultrason nasıl etki eder?

Lazer uygulamalarında lazer ışığı, derinin tüm tabakalarına nüfuz eder. Fokus ultrason ise deri yüzeyini etkilemeksizin derin, özellikle kolajenin bulunduğu tabakaları hedef alır. Ultrason teknolojisi derinin iç kısmından dışarı doğru etki ederek yüz, boyun ve dekoltenin gerilmesi ve lifting etkisi sağlar. Derinin bu enerjiye yanıtı yorgun cildin taze ve yeni kolajenin oluşmasını uyarmasıdır. Sonuç, deride daha genç bir görünüme doğru yol alan kademeli bir lifting etkisidir.
Neler beklenmeli?

Fokus ultrason FDA onaylı bir uygulamadır. İşlemin etkinliği çalışmalarla kanıtlanmıştır. İşlem süresi, yapılan bölgeye göre yaklaşık 30-60 dakika sürer. Uygulama sonrası özel bir bakım gerektirmez ve hemen ardından normal gündelik hayata geri dönülür.

İşlem öncesinde bir hazırlığa gerek yoktur. İşlem öncesinde uygulama yapılacak deri alanı temizlenir. Cilde ultrason jeli sürülür. Ardından belirli derinliğe ulaşan cihaz başlıkları deri yüzeyine 3-5 mm aralıklarla uygulanır. Fokus ultrason enerjisi deri yüzeyini etkilemeksizin yalnızca istenilen derinliğe ulaşır. Uygulama son derece konforludur. İlk kullanılan cihazlarda ağrı önemli bir sorundu ancak teknolojik ilerleme ile birlikte işlem artık çok rahat tolere edilebilmektedir.

İşlemin hemen ardından hayatınıza devam edebilirsiniz. Özellikle yapılması gereken bir şey yoktur. Makyaj yapılabilir. Yüzde kızarıklık olabilir ancak genellikle bir kaç saat içinde kaybolur. Bazen bir iki hafta kadar süren hafif ödem ve özellikle kemik çıkıntılarda hassasiyet olabilir. Çok nadiren bazı alanlarda morarma ve uyuşukluk hissi görülebilir.
Fokus Ultrason Kimlere uygulanmaz?

• Tedavi alanında deride yara veya diğer bir lezyon olması
• Tedavi alanında şiddetli veya kistik akne olanlar
• Tedavi alanında aktif implantı (kalp pili) veya metalik implantı olanlarDERMiST HABER & DUYURUTümünü Göster
« Hakkımızda | Lazer Epilasyon | Fiyatlar | Görüş ve Önerileriniz | Basında Dermist | Site Haritası | İletişim DERMİST 0216 565 00 23 - 565 10 34
Dermist Dermatoloji Kliniği, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Ekşioğlu Apartmanı Kat: 3 Daire: 165/7 Göztepe İSTANBUL
Copyright © 2011 Dermist Dermatoloji ve Lazer Epilasyon. Tüm hakları saklıdır. Site Creation and Technology byHERMES
YASAL UYARI   ! Sitede yer alan bilgiler ziyaretçilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Bu bilgiler teşhis ve tedavi için kullanılamaz. Hastalar ancak bir hekime başvurarak yardım almalıdır.
İÇERİK UYARI ! Copyright 2011 Dermist Dermatoloji Kliniği, Bu sitedeki tüm içerikler Özel Dermist Kliniği uzmanları tarafından hazırlanmıştır. İçeriğin kopyalanması yasaktır.